Rychlovka s Pirkem: Fotky za dvě hodiny!

29. 5. 2019 / Pavel Pacák

Profesor Jan Pirk z pražského IKEM je borec. Když neoperuje, běhá maratony, ladí svoje veterány nebo se věnuje rodině. Jak to stíhá? Nespí. Sehnat ho na focení tím pádem není žádná legrace. Nám se to ale přece jen podařilo. Přečtěte si, jak vše probíhalo!

Půl hodiny na rozhovor, dvě hodiny na focení. Včetně cesty tam a zpátky. Podmínky z pera jeho asistentky byly nekompromisní. Když jsme to zjistili, v kanceláři zavládla lehká panika. Obvykle je na pořádné fotky potřeba i půl dne. Jenže pak jsme si řekli, že to dáme. Nejlepší nápady přece vznikají pod tlakem.


Wonderwoman v akci!

Největší hvězdou všech příprav se stala naše produkční. Zázračná žena, která zvládne domluvit fotografku, nasmlouvat ateliér, objednat taxík nebo sehnat oblečení. A její účes stále drží. Než jsme se rozkoukali, měli jsme termín, Lucku Robinson za foťákem a všechno rozplánované do poslední minuty.

Když konečně přišel den D, nervozita by se dala krájet. Ve dvě jsme měli začít a bylo jasné, že kdyby cokoliv krachlo, jsme nahraní. Ve 14.23 ale dorazilo auto a z něj vystoupil pan Pirk. Vyrazili jsme přímo do ateliéru, udělali kafe a předali mu outfit na focení.


Na kachničku mi nesahejte!

Během chvíle bylo jasné, že je to profík. Převlečený byl vmžiku, okolí bavil zážitky z cest, a ještě u toho stíhal rozdávat úsměvy na všechny strany. Navíc překvapil tím, jak si ze sebe dokáže dělat legraci. Snímky v obleku totiž rozhodně nejsou to jediné, co zvládne.

Fotil se i v prvorepublikových plavkách, které si dovezl. Navíc dostal námořnickou čepici, gumovou kachničku, kterou po celou dobu starostlivě chránil, a motýlka z pampelišek. Toho vymyslela naše fotografka a následně realizovala opět naše produkční. Kdo jiný by taky dokázal narychlo sehnat pampelišky uprostřed Prahy!


Mission Completed!

V rámci jedné hodiny se nám na place podařilo nemožné. Pořídili jsme tolik skvělých fotek, že bychom s nimi mohli vytapetovat celou redakci. No a pak už stačilo jen odvézt pana Pirka zpátky do práce a oddychnout si úlevou. Zvládli jsme to! Co obvykle trvá půl dne, jsme dokázali za dvě hoďky.

Jak se nám to povedlo? Základ je tým, kde si všichni rozumějí. Jeden vždycky ví, co potřebuje druhý, a dokáže mu vyjít vstříc. Když k tomu přidáte dávku poctivého know-how, jde zkrátka cokoliv. Finální snímky z focení mluví samy za sebe. Jestli chcete pro svůj projekt podobné, ozvěte se.